5اشتباه که باعث هدر رفتن پول در خرید کف شوی صنعتی می‌شود

کف شوی صنعتی چیست ؟

کف شوی صنعتی یا اسکرابر، دستگاهی است که به منظور مکانیزه کردن فرآیند شست و شوی کف و سطوح مختلف به کار می‌رود. این سطوح می‌توانند انواع مختلفی داشته باشند؛ سطوح از سرامیک و سنگ گرفته تا پارکت و اپوکسی را شامل می‌شوند.

بزرگ‌ترین مزیت اسکرابر یا کف شوی صنعتی، سرعت عمل و کیفیت نظافت بالای آن است. دلیل این امر هم، همزمانی شست و شو و خشک کردن سطح، توسط مکانیزم‌های متفاوت موجود روی این دستگاه است. مجموعه این بخش‌ها باعث می‌شوند که سطح با سرعتی بسیار بالا تمیز شود و هیچ لکه‌ای روی آن باقی نماند.

اما نکته‌ای که وجود دارد، این است که کف شوی صنعتی انواع مختلفی دارد. دلیل این تنوع، تفاوت کاربری انواع مختلف آن با هم است.

کف شوی صنعتی
کف شوی صنعتی

انواع کف شوی صنعتی

به صورت کلی، کف شوی صنعتی به دو دسته، دستی و سرنشین‌دار یا خودرویی تقسیم می‌شود. در نوع دستی، نیروی فیزیکی اپراتور است که دستگاه را روی زمین هدایت می‌کند. البته در نوع دستی هم، زیرشاخه‌ای داریم که هدایت در آن توسط یک دکمه روی دسته دستگاه انجام می‌شود. در نتیجه می‌توان به کمک نیروی محرکه موتور، دستگاه را به عقب یا جلو هدایت کرد. در نوع خودرویی، کاربر روی صندلی دستگاه قرار گرفته و با پدال و فرمان و دکمه‌های دستگاه، آن را هدایت می‌کند.

داشتن صندلی، تنها تفاوت این دو نوع از کف شوی صنعتی با هم نیست. اندازه برس شوینده، منبع تغذیه دستگاه، حجم مخازن آب تمیز و کثیف، سرعت شست و شو و بسیاری از فاکتورهای دیگر نیز در این دستگاه‌ها می‌توانند متفاوت باشد. به همین دلیل، پیش از خرید یک کف شوی صنعتی ، لازم است برخی نکات را رعایت کرد، تا باعث هدر رفتن هزینه انجام شده برای خرید کف شوی صنعتی نشد.

بررسی پنج اشتباهی که می‌تواند باعث هدر رفتن پول در خرید کف شوی صنعتی می‌شود

  • منبع تغذیه کف شوی صنعتی

کف شوی‌ صنعتی از نظر منبع تغذیه، به دو دسته برقی و باتری‌دار تقسیم می‌شوند. در مدل برقی، لازم است اسکرابر همیشه به جریان برق متصل باشد. به همین دلیل، محدودیت‌هایی به وجود می‌آید. به این معنا که ممکن است اسکرابر نتواند به دلیل محدودیتِ سیم، به برخی از نقاط دسترسی داشته باشد. همچنین، وجود سیم می‌تواند قدرت مانور اسکرابر را شدیدا کاهش بدهد. پس در صورتی که اسکرابر را، برای محیطی با موانع زیاد یا با تعداد پریز کم می‌خواهید، باید سراغ اسکرابرهای باتری‌دار بروید. در صورتی که بخواهید از اسکرابر برقی برای این محیط‌ها استفاده کنید، قطعا با مشکلاتی در نظافت بهینه روبرو خواهید شد.

  • سازنده و محل ساخت دستگاه

اسکرابرهای خارجی معمولا یا خیلی گران هستند و یا خیلی ارزان. نمونه‌های ارزان خارجی این محصول، از کیفیت چندان بالایی برخوردار نیستند. نمونه‌های گران‌قیمت وارداتی کف شوی صنعتی هم در نسبت با نمونه‌های ایرانی، از نظر کارایی، توانایی یکسانی دارند. اگر شاخص ارزش خرید را در نظر داشته باشیم، خرید هیچ یک از این انواع نمی‌تواند ارزش چنین هزینه‌ای را داشته باشد.

اما در اسکرابرهای تولید داخل وضعیت متفاوت است. این دستگاه‌ها از لحاظ قیمت تقریبا هم‌قیمت با اسکرابر خارجی ارزان هستند؛ اما کیفیتی به مراتب بیشتر از آن‌ها دارند. در سوی دیگر، قیمت این دستگاه‌های نظافتی مکانیزه نسبت به نمونه‌های گران قیمت خارجی، به دلیل عدم وجود تعرفه گمرکی، بسیار کمتر است. همچنین از نظر کیفیت در رقابت با آن‌ها هستند. در نتیجه در هر دوی این حالات، ارزش خرید اسکرابرهای ایرانی بالاتر است.

 

  • گارانتی و خدمات پس از فروش

یکی دیگر از مسائل مهمی که عدم توجه به آن، می‌تواند باعث هدر رفتن پول و سرمایه شما برای خرید اسکرابر شود، مسئله گارانتی و پشتیبانی محصول است.

بسیاری از افرادی که اسکرابر خارجی خریداری می‌کنند، به هیچ عنوان به مسئله گارانتی توجهی ندارند. حتی با فرض این‌که برخی نمونه‌ها از این دستگاه‌ها دارای گارانتی باشند؛ اما به دلیل تحریم‌ها، دسترسی به پشتیبانی و تأمین قطعات یدکی اسکرابر، با دردسرهای متعددی همراه است. این مسئله به این معنا است که این گارانتی‌ها عملا فایده‌ای برای شما نخواهند داشت. در نتیجه هر خرابی دستگاه ممکن است، برای چندین هفته آن را از سرویس خارج کند.

در سوی دیگر، گارانتی‌های داخلی اعتبار بیشتری دارند. به این معنا که شرکت سازنده، در داخل کشور واقع شده و پیگیری و مکاتبات با آن‌ها بسیار راحت‌تر از یک شرکت خارجی است. همچنین شایان ذکر است که مزیت بعدی استفاده از محصولات شرکت‌های داخلی این است، که اکثر قطعات این کف شوی صنعتی در داخل کشور تولید می‌شوند. بنا بر این، تامین قطعات یدکی دستگاه کف شوی حتی با وجود تحریم‌ها نیز اصلا کار دشواری نیست.

  • نوع اسکرابر

همان گونه که ذکر شد، اسکرابرها در حقیقت دو نوع اصلی دارند: دستی و خودرویی.

انتخاب این که کدام یک از این دو نوع به کار شما می‌آید، کار چندانی سختی نیست. توجه داشته باشید که اسکرابر دستی قدرت مانور بالایی دارد، اما سرعت شست و شو در آن معمولا نسبت به نوع خودرویی پایین‌تر است. کف شوی صنعتی دستی وزن کمتری دارد و حمل و نقل آن آسان‌تر است. بنا بر این، استفاده از این دستگاه در اماکنی که موانع زیادی در سر راه است، منطقی می‌نماید. از طرف دیگر، اسکرابر سرنشین‌دار سرعت بیشتری نسبت به این دستگاه دارد و از خسته شدن اوپراتور خود جلوگیری می‌کند. در نتیجه می‌توان با این دستگاه مساحت بسیار بیشتری را در مدت مشابه تمیز کرد. به همین دلیل، استفاده از این دستگاه در اماکن وسیع مانند سالن‌های انتظار فرودگاهی بسیار رایج است.

  • انتخاب نوع کاربری اسکرابر

کف شوی صنعتی یا اسکرابر، یک وسیله نظافتی تخصصی است. به همین دلیل، انواع و دسته‌بندی‌های فراوانی دارد. برخی از انواع اسکرابر به منظور استفاده در فضاهای خاصی طراحی شده است. برای مثال، اسکرابرهای بیمارستانی، انواعی از اسکرابر هستند که ضمن تولید سر و صدای کمتر، خاصیت ضد باکتری نیز دارند و به بهداشت محیط بیشتر کمک می‌کنند. در هنگام خرید یک اسکرابر، می‌توان با توجه به محل و نحوه استفاده از آن، بهترین نوع ممکن را برای استفاده انتخاب کرد. این مسئله با افزایش بهره‌وری، می‌تواند در کاهش هزینه‌ها در درازمدت به شما کمک کند.

نتیجه گیری

خرید هر ماشین صنعتی نیازمند مطالعه و تحقیق است. ماشین‌های صنعتی نظافتی مانند اسکرابر، نیز از این قاعده مستثنا نیستند. پیش از خرید یک کف شوی صنعتی، لازم است به خوبی محل استفاده از آن مورد بررسی قرار بگیرد، تا بتوان بهترین نوع آن را خریداری کرد. همچنین نکات دیگری، مانند برند و گارانتی دستگاه هم از اهمیت بالایی برخوردارند. با توجه به این مسائل می‌توان خریدی موفق را تجربه کرد و با خیالی آسوده از تمیز شدن محیط لذت برد.

شرکت کوشا اندیش شاهکار (کرشا) به عنوان اولین تولید کننده انواع تجهیزات نظافت صنعتی، از جمله کف شوی صنعتی در غرب آسیا و ایران آماده است تا در تمام زمینه‌ها به شما مشاوره و خدمات ارائه دهد. جهت تماس با کارشناسان شرکت ۷۹۴۴-۰۲۱ را شماره‌گیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید