ماشین آلات نظافت صنعتی

با گذشت زمان و پیشرفت علم همه چیز به سمت صنعتی شدن در حرکت است از این رو در صنعت نظافت نیز جارو و خاک انداز جای خود را به ماشین‌های شست و شوی صنعتی یا اسکرابر داده‌اند.

از سال گذشته با توجه به شیوع بیماری کرونا اهمیت نظافت و رعایت بهداشت به شدت رواج پیدا کرده و یکی از شرایط فعالیت مشاغل، نظافت محل کار و خرید دستگاه نظافتی برای کرونا است. به همین دلیل رعایت بهداشت و نظافت محیط کاری یکی از دغدغه های کارفرمایان شده است. با توجه به سخت و تخصصی بودن نظافت محیط، در ادامه قصد داریم به تعریف نظافت صنعتی و ماشین آلات نظافت صنعتی بپردازیم

نظافت صنعتی چیست؟

برای تمیزکردن محیط هایی غیر از محیط خانه، مانند دانشگاه‌ها، اماکن دولتی، بیمارستان‌ها، مجتمع‌های تجاری، کارخانه‌ها و … از محصولات نظافت صنعتی استفاده می شود. هدف از نظافت صنعتی تمیز و بهداشتی شدن محیط است. زیرا امکان سر و صدا، دست و پا گیر بودن دستگاه و از همه مهم‌تر رفت و آمد پرسنل موجب می‌شود تا این نظافت معمولاً بعد از ساعت کاری اتفاق بیفتد.

با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی نظافت صنعتی توسط دستگاه‌هایی که به آن‌ها دستگاه نظافت صنعتی یا ماشین آلات نظافت صنعتی می گویند،انجام می‌شوند. برخی انواع محصولات نظافت صعنتی عبارتند از: اسکرابر دستی (کفشوی دستی)، جاروبرقی، اسکرابر سرنشین دار (کفشوی سرنشین دار)، اسکرابر کابلی ،دستگاه واترجت، پولیشر صنعتی، بخارشور صنعتی و سوئیپر صنعتی (سوییپر صنعتی).

هرکدام از آن ها با توجه به کاربردی که دارند برای تمیزکردن روغن، لکه و آلودگی از روی سطوح های پلاستیکی، فلزی و کف سالن‌ها استفاده می‌شوند. به طور کلی از محصولات نظافت صنعتی در موارد شستشوی تجهیزات صنعتی، شستشوی فرش و موکت، تمیزکردن شیشه، نظافت محل بارگیری، جمع اوری زباله و پسماند، تمیز کردن سرویس های بهداشتی و شستشوی روزانه سطوح استفاده می‌شود. در ادامه به معرفی هریک از ماشین های نظافت صنعتی ذکر شده می‌پردازیم.

ماشین اسکرابر برای نظافت صنعتی

اسکرابر صنعتی چیست و چه کاربردی دارد؟

خرید اسکرابر ، اسکرابر دستی , کفشوی دستی , زمین شوی دستی , زمین شور دستی , ماشین اسکرابر دستی , خرید اسکرابر , کفشوی کابلی
اسکرابر خودرویی تولید ۱۴۰۰ , اسکرابر سرنشین دار , کفشوی سرنشین دار , کفشور سرنشین دار , ماشین اسکرابر سرنشین دار , خرید اسکرابر سرنشین دار با کیفیت بالا

ماشین اسکرابر یا زمین شوی صنعتی دستگاهی مکانیزه جهت تمیزکردن و شستشوی سطوح سنگی، اپوکسی، بتن، سرامیک و … است. از ویژگی‌های این دستگاه می‌توان به شستشو و بلافاصله خشک کردن سطوح اشاره کرد. برخی از این دستگاه‌ها امکانی دیگر دارند که علاوه بر شستشو و خشک کردن، خرده ریزهای اشیای روز زمین را نیز جمع می‌کنند. برای انتخاب ماشین اسکرابر مناسب کارتان باید به  مساحت، مقدار آلودگی هوا و جنس سطوح توجه کنید.