چیزی که باید در استفاده از تجهیزات نظافتی مورد توجه قرار بگیرد ، تعمیر و نگهداری دستگاه  اسکرابر شماست که مانند سایر تجهیزات نظافتی، می تواند فرآیندی زمان بر باشد.

مانند هر تجهیزات نظافتی  و صنعتی ، مراقبت و نگهداری مناسب حین استفاده از تجهیزات نظافتی  ،عمر محصولات شما را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد و در دراز مدت باعث صرفه جویی در هزینه های شما می شود.

مراحل تمیز کردن در استفاده از تجهیزات نظافتی ممکن است پیچیده یا ساده باشد و باید کارایی آن محصول  را در نظر گرفت.

مهم‌ترین و اولین قانون نگهداری در استفاده از تجهیزات نظافتی  که نباید از آن اجتناب کنید ، سرویس دهی منظم است که  از بروز مشکلات بعدی جلوگیری می کند . با تمیز کردن و نگهداری مکرر در حین استفاده از تجهیزات نظافتی ، هر هفته زمان کمی را صرف می‌کنید تا بعدها برای مشکلات کوچک تر درگیر نشوید.

گارانتی و خدمات پس از فروش در حین استفاده از تجهیزات نظافتی کرشا

به توصیه هایی که در دفترچه راهنمای محصولتان آورده شده توجه کنید و به آن پایبند باشید. ، شما باید تجهیزات خود را به طور منظم سرویس کنید و با تکنسین های ماشین در ارتباط باشید تا تا عیوب جزئی را که ممکن است در طول زمان بدتر شوند، برایتان تعمیر کنند.اینجاست که گارانتی و خدمات پس از فروش در حین استفاده از تجهیزات نظافتی کرشا به کمکتان می آید. بازرسی‌ها و تعمیرات دوره‌ای کارشناسان و متخصصان  کرشا عمر طولانی‌تر دستگاهتان و کاهش هزینه کلی ماشین‌های شما را برایتان به ارمغان می آورند.

 

علایم نشان دهنده زمان بررسی دستگاه

بخش های مختلف در حین استفاده از تجهیزات نظافتی باید بطور روزانه و هفتگی مورد بررسی و مراقبت قرار گیرد و در صورتیکه این کار فراموش شود، علائمی از دستگاه بروز می کند. این علائم نشان می دهند که زمان بررسی و بازبینی ماشین رسیده هر قسمت از اسکرابر باید به صورت جداگانه و با تجهیزات خاصی تمیز شود همچنین باید اطمینان حاصل شود که هنگام تمیز کردن به موارد زیر توجه ویژه ای شود : برس در حین استفاده از تجهیزات نظافتی موهای تمیزکننده ی برس به شدت کثیف می‌شوند و در استفاده مکرر می‌توانند سطح زیرین هر دستگاهی را مسدود کنند، قطعات الکترونیکی را مسدود کرده و کارایی موتور را خراب کنند. آنها باید اولین نقطه تماس شما در نظافت و قطعه ای باشند که بیشتر به آن توجه می کنید. علاوه بر تمیز کردن معمولی، برای شانه زدن صحیح و پاک کردن زباله ها از زیر و داخل برس ها وقت بگذارید. اگر توجه کنید متوجه می شوید که چگونه اجسام خارجی در عمق آنها نفوذ می کنند. اتصالات یکی دیگر از نقاط خرابی رایج در حین استفاده از تجهیزات نظافتی و مخصوصا ماشین‌های تمیزکننده کف می‌تواند اتصالات باشد که برای اطمینان از عملکرد راحت و روان نیاز به روغن کاری دارند. بسته به مدل دستگاه ، گاهی اوقات می توانید این کار را خودتان انجام دهید - برای نکات دقیق مورد نیاز در این زمینه، دفترچه راهنمای خود را بررسی کنید. اما در اکثر شرایط اگر اتصالات خشک شوند، به کمک مکانیک و کارشناس سرویس نیاز خواهید داشت. تجهیزات خشک‌کن در کنار موهای زائد و برس‌ها، باید در حین استفاده از تجهیزات نظافتی به‌طور منظم هر اسکاج و سایر تجهیزات خشک‌کن را تمیز کنید. یک اسکاج نه تنها برای برداشتن موهای خشک، پرزها و کرک ها ، بلکه در شرایط کثیف‌تر در واقع می‌تواند کثیفی بیشتری را در یک طبقه تازه شسته شده ایجاد کند. بسیار مهم است که اطمینان حاصل شود که این دستگاه ها همیشه تمیز و عاری از مواد زائد هستند. باتری آخرین مرحله تمیز کردن منظم، مراقبت از باتری ها است. چند راه آسان برای افزایش طول عمر باتری وجود دارد. در نهایت، تعویض از یک باتری معمولی به یک باتری مبتنی بر ژل به افزایش قابل توجهی سطح باتری کمک می کند، اما بسته به مدل ممکن است برای شما هزینه نیز داشته باشد. درعوض می‌توانید با نصب یک وضعیت سنج به منظور برقراری ارتباط با سطوح شارژ عمومی و جلوگیری از هدر رفتن از ناتوانی در بیان سطوح عمومی قدرت باقیمانده، شروع کنید. باتری‌ها نیز در نهایت تاریخ مصرف دارند، و اگر متوجه شدید که شارژ آن به میزان قابل توجهی کم‌تر شده است، زمان آن رسیده است که آن را با یک باتری جدید جایگزین کنید که دچار فرسودگی و پارگی مشابهی نشوند. می توانید چند کار ساده برای افزایش عمر باتری خود انجام دهید. به عنوان مثال: شارژهای کم سطح، یعنی به جای اینکه اجازه دهید کل شارژ تمام شود و شارژ مجدد شروع شود، راه حلی بسیار کارآمدتر استفاده از شارژ به دفعات بهتر از از مصرف طولانی مدت از باتری پر به خالی است. در نهایت، کثیفی، گرد و غبار، اجسام خارجی، و انواع مواد مشکوک شروع به آسیب رساندن به تجهیزات نظافت صنعتی می‌کنند، اما با رویه صحیح و برنامه‌ریزی صحیح سرویس، شما می‌توانید برای پول خود ارزش و عمر بیشتری قائل شوید.

نگهداری از اسکرابر با برنامه ریزی زمانی منظم، از اهمیت زیادی برخوردار است.

معمولا برای پیشگیری از تعمیر اساسی در حین استفاده از تجهیزات نظافتی ، باید هر ۱۰۰ ساعت کار یا ۹۰ روز، کارایی بخش های مختلف دستگاه  بازبینی شود.