اسکرابر خودرویی از وسایل نظافت صنعتی است. اسکرابر دستگاهی است، که برای شستشو و نظافت انواع کف با جنس‌های مختلف به کار می‌رود. اسکرابر تمیز کردن و خشک‌کردن سطح را به‌طور هم‌زمان باهم انجام می‌دهد. این دستگاه باعث شده، تا کار نظافت آسان‌تر و باکیفیت بالا و در کمترین زمان ممکن انجام گیرد. اسکرابر انواع مختلفی دارد و با توجه به نیاز کاربر مورداستفاده قرار می‌گیرد. یکی از انواع دسته‌بندی اسکرابرها بر اساس بر اساس منبع انرژی دستگاه است. در این دسته، دستگاه‌ها به دو نوع، اسکرابر برقی و اسکرابر شارژی تقسیم بندی می‌شوند. از نظر شیوه کاربری و هدایت کف شوها، در دو نوع اسکرابر دستی و اسکرابر خودرویی تولید می‌شوند.

از اسکرابر دستی می‌توان، در فضاهای محدود که عرض کمتری دارند استفاده کرد. حتی از آن می‌توان به‌عنوان مکمل برای دستگاه‌های نظافت صنعتی، در مکان‌های بزرگ بهره گرفت. از اسکرابر خودرویی بیشتر برای نظافت سطوح اماکن سرپوشیده، محیط‌ها وسیع و عریض استفاده می‌شود. این دستگاه برای دوری از تولید گازهای سمی در محیط، همچنین آلوده نکردن هوا، از انرژی الکتریکی ذخیره‌شده در باتری برای تأمین نیروی حرکتی بهره برد.

به‌کارگیری این دستگاه موجب افزایش سرعت عملیات شستشو و نظافت می‌شود. این دستگاه به مخازن مجزا برای آب تمیز و آب کثیف (هنگام شستشو و نظافت از پاشش آب تمیز استفاده می‌شود. این امر از توزیع مجدد آلودگی‌ها به بخش‌های دیگر ممانعت می‌کند) مجهز است. علاوه بر این، دستگاه‌ مجهز به موتور مکنده قدرتمند نیز هست، که با مکش کامل آب و مایعات آلوده ناشی از شستشو، سطوحی خشک و عاری از هرگونه آلودگی برجای می‌گذارد. در این‌جا می‌توان به مزایای این سیتستم، از جمله کاهش مصرف آب و منابع انرژی اشاره کرد. همین عوامل باعث کاهش در هزینه‌ها و سازگاری بالای دستگاه با محیط‌زیست می‌شود.

اسکرابر خودرویی توسط کاربر هدایت می‌شود. درنتیجه سبب هدر رفت انرژی نیروی انسانی نمی‌شود. همین نکته می‌تواند عاملی برای صرفه‌جویی در هزینه، صرفه جویی در زمان و افزایش کیفیت نظافت، گردد.

اسکرابر خودرویی یک دستگاه نظافت صنعتی پرقدرت است، که می‌تواند عملیات نظافت و شستشوی کارآمد و باکیفیت در محیط‌های مختلف مثل بیمارستان‌ها، سوپرمارکت‌ها را داشته باشد. این زمین‌شوی صنعتی باقابلیت مانور بالا و توانایی چرخش کامل، عملکرد عالی در شستشوی فضاهای متراکم و پرمانع نشان می‌دهد. وجود مخازن با ظرفیت بالا و دو برس قدرتمند خلاف گرد کارایی این دستگاه را در مقایسه با نیروی انسانی تا 16 برابر افزایش داده است.

این دستگاه‌ها، در ابعاد و مدل‌های مختلفی طراحی و ساخته می‌شوند. همین عامل باعث شده تا در بسیاری از مکان‌های مسکونی، تجاری، اداری، آموزشی، درمانی، ورزشی، صنعتی و… از آن برای نظافت و شستشوی سطح زمین با هر جنس و نوعی از کف‌پوش به توان از این دستگاه، بهره گرفت. ممکن است در یک مکان، به خاطر تراکم وسایل و تجهیزات قدرت مانور محیط پایین باشد، یا امکان دارد محیط گسترده باشد، پس برای همه فضاها با هر قدرت مانور و وسعتی به جهت تنوع در محصولات ارائه‌شده، می‌توان از این دستگاه بهره برد.

اسکرابر خودرویی ، کفشوی سرنشین دار , ماشین اسکرابر سرنشین دار , کفشور سرنشین دار , خرید اسکرابر سرنشین دار , خرید اسکرابر سرنشین دار با کیفیت بالا
اسکرابر خودرویی
اسکرابر خودرویی ، کفشوی سرنشین دار , ماشین اسکرابر سرنشین دار , کفشور سرنشین دار , خرید اسکرابر سرنشین دار , خرید اسکرابر سرنشین دار با کیفیت بالا
اسکرابر خودرویی

اجزای اسکرابر خودرویی

اجزا اسکرابر شامل، تیغه، برس، بدنه، مخزن و باطری است.

یکی از ویژگی‌هایی که اسکرابر خودرویی دارد، این است که اپراتور روی دستگاه می‌نشیند و آن را هدایت می‌کند، درنتیجه کمتر خسته می‌شود. همچنین کاربر، توانایی بیشتری برای ادامه فعالیت دارد. این دستگاه سبب افزایش بهره‌وری و راندمان کار می‌گردد. طراحی این دستگاه به‌گونه‌ای است که، امکان حرکت و چرخش کامل را در حداقل فضا برای کاربر فراهم می‌کند و باعث افزایش قدرت مانور و قابلیت جابجایی دستگاه می‌گردد.

مزایای اسکرابر خودرویی

مزایایی که اسکرابر خودرویی دارد عبارت‌اند از:

-کارایی بالاتر دستگاه

-کارایی بالاتر و خستگی کمتر کاربر

-فشار بالاتر برس‌ها

-قابلیت تنظیم سرعت حرکت

-قابلیت حرکت روی سطوح شیب‌دار

-مانور بالا به دلیل استفاده از باتری

مهم‌ترین امتیازی که این نوع کفشو در نسبت با اسکرابر دستی دارد، کارایی بالاتر آن است؛ این کارایی به دلیل پهنای شستشوی وسیع‌تر و حجم مخازن آب تمیز و آب کثیف دستگاه است. از اسکرابر خودرویی غالباً در محیط‌های خاصی استفاده می‌شود.

از اسکرابر خودرویی ، برای مکان‌های شلوغی که حجم رفت‌وآمد و جمعیت زیادی در آن وجود دارد استفاده می‌شود؛ به دلیل وجود عایق صوتی در دستگاه صدای موتور هیچ‌گونه مزاحمتی برای حاضران ایجاد نمی‌کند. همچنین به دلیل وجود سیستم مکش آب باقی مانده از نظافت بلافاصله خشک می‌شود. در نتیجه امکان رفت و آمد همواره میسر است.

در مکان‌هایی که امکان نظافت با هر دو نوع اسکرابر موجود است، بهتر است تا از اسکرابر خودرویی استفاده شود. در این صورت ما به عملیات شستشو و خشک‌ کردن سطح، سرعت بخشیده‌ایم.

 

مکان‌های قابل نظافت توسط اسکرابر خودرویی

مکان‌هایی که می‌شود از این دستگاه استفاده کرد عبارت‌اند از:

-پارکینگ‌ها

-مجتمع‌های تجاری و اداری

-لابی مجتمع‌های مسکونی و برج‌ها

– بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی

-ورزشگاه‌ها

-هتل‌ها و رستوران‌ها

-فروشگاه‌ها و مراکز خرید

– فرودگاه و پایانه‌ها

-نیروگاه

-کارخانه‌های صنایعی مانند صنایع غذایی، صنایع دارویی، صنایع شیمیایی، شیشه، پتروشیمی

– پالایشگاه

-و… .

در محیط‌های صنعتی، کارگاهی و مکان‌هایی که متراژ بالایی دارند،  مسئله نظافت اهمیت بالایی دارد. پس بهتر است از اسکرابر خودرویی متناسب با آن محیط استفاده کرد؛ زیرا استفاده از این دستگاه در این مکان‌ها سبب بالا رفتن راندمان کاری و کیفیت عمل بسیار زیاد می‌گردد. ضمن این‌که این دستگاه دارای برس‌های مخصوص و تی آبکشی است. وجود این موارد سبب حرفه‌ای‌تر شدن عملیات شستشو توسط دستگاه می‌گردد. زمانی که سرعت عملکرد افزایش پیدا کند، درنتیجه سبب صرفه‌جویی در زمان نیز می‌شود. از طرفی هم استفاده از این دستگاه به دلیل این‌که به ‌سلامت کاربر و اپراتور صدمه نمی‌زند باعث می‌شود تا اپراتور ازلحاظ بدنی ایمن باشد. به‌طور خلاصه در محیط‌های صنعتی هم برای شستشوی انواع سطوح سخت به کار گرفته می‌شود آن‌هم در مقیاس صنعتی و با مساحت بالا.

یکی از کارکردهای اسکرابر خودرویی در محیط‌هایی مانند بیمارستان و درمانگاه‌ها که آلودگی زیادی دارند، است. اسکرابر خودرویی، مختص بیمارستان دارای قدرت عمل بالایی است و توانایی پاک کردن آلودگی محل موردنظر را با بالاترین کیفیت را، دارا است. این اسکرابر از دقت بالایی برای انجام کار برخوردار است.

برای تولید مخازن این نوع از کفشو از مواد آنتی باکتریال استفاده می‌شود. خاصیت ضد باکتری دستگاه ویژگی دائمی آن است. وجود افزودنی‌های آنتی باکتریال در ماده سازنده مخازن، باعث نابودی 9/99% باکتری و میکروب‌ها طی سه روز شده و از رشد و تکثیر عوامل بیماری‌زا جلوگیری می‌کند. ضمن اینکه موتورهای به‌کار رفته در مدل‌های بیمارستانی، با توجه به این‌که این‌گونه محیط‌ها، نیازمند آرامش هستند دارای عملکرد با سطح صدای بسیار پایین است.

این دستگاه به‌گونه‌ای ساخته‌شده که با طول عمر بالای خودش در استفاده مداوم از کار نیفتد و درنتیجه بر مخارج نگهداری و نظافت بیمارستان نیفزاید.

اسکرابر خودرویی انواع مختلفی دارد که با توجه به سطوح مختلف انتخاب و به‌کاربرده می‌شود. از این اسکرابر می‌توان در محیط‌های بزرگ و جاهایی که هیچ‌گونه محدودیتی برای حرکت وجود ندارد استفاده کرد.

۱۰ کارکرد اسکرابر خودرویی

این بخش مهم‌ترین بخش مقاله است. حالا به قسمتی که از ابتدای متن به شما قوال داده شده است، رسیده‌ایم.

کارکردهای ده‌گانه اسکرابر خودرویی عبارتند از :

  • شستشوی مکانیزه رمپ (به دلیل وزن بالای دستگاه اسکرابر و عدم تسلط کافی شخص اپراتور در کنترل دستگاه زمین‌شوی در سطح شیب‌دار رمپ بهتر است که در شستشوی رمپ‌ها در پارکینگ بهتر است تا اسکرابر خودرویی استفاده شود.)
  • شستشوی مکانیزه کف‌پوش اپوکسی سیلیسی زبر (به دلیل اینکه کف‌پوش اپوکسی سیلیسی زبر است بهتر است با این دستگاه که دارای موتور تراکشن با برس رولی است، استفاده نماییم. سطح مقطع برس رولی نسبت به برس دیسکی کمتر بوده درنتیجه اصطکاک کمتر و فشار بیشتری به سطح مقطع زبر وارد می‌نماید.)
  • شستشوی مکانیزه انبارهای صنایع پتروشیمی (به دلیل مجهز بودن دستگاه‌های اسکرابر با برس رولی به مخزن زباله جامد جهت جمع‌آوری دانه‌های گرانول در داخل آن و یا اینکه ابتدا توسط دستگاه‌های سویی پر محیط را جاروب نموده و سپس توسط دستگاه اسکرابر محیط را مورد شستشو قرار دهیم.)
  • شستشوی مکانیزه رد لاستیک لیفتراک (رد لاستیک توسط مواد جرم بردار مخصوص و دستگاه پلیشر با دستگاه آبگرم از بین می‌رود.)
  • شستشوی مکانیزه محیط‌هایی با متراژ بالا در محیط‌های باز (شستشوی مکانیزه اماکن مقدس)
  • شستشوی مکانیزه سالن‌های پرواز فرودگاهی
  • شستشوی مکانیزه اتاق و سالن‌های بیمارستانی (به دلیل تردد بالا و نیاز به آرامش بیشتر در چنین محیط‌هایی بهتر است از اسکرابر خودرویی استفاده شود.)
  • شستشوی مکان‌های پرتردد
  • شستشوی مکانیزه اتاق عمل و مراقبت‌های ویژه
  • شستن گردوغبار روی سطوح مسطح