همواره نظافت مسأله مهمی بوده است. از قرن‌های بسیار دور تا اکنون، عدم رعایت نظافت و عدم مقابله با میکروب‌ها و ویروس‌ها، باعث شده است که بیماری رواج بگیرد. یک نمونه از آن طاعون در قرون وسطی است. نمونه غم‌انگیز دیگری که در دوران معاصر، در کشورمان رخ داد، شیوع وبا در دوران قاجار بود. همه این اتفاقات باعث از بین رفتن جان بسیاری انسان شده است؛ همین نکته است که رنج را مضاعف می‌کند. زیرا رنج بیماری یک نوع رنجی است و رنج فقدان انسان‌ها، رنجی مضاعف. متأسفانه در دوران کنونی نیز شاهد بیماری همه‌گیر دیگری هستیم. ویروس کرونا تا کنون، باعث از دست رفتن جان میلیون‌ها انسان شده است. برای مقابله با این ویروس،‌ یکی از نکات مهم رعایت نظافت و اهمیت به آن است که کفشور صنعتی ضد میکروب برای مبارزه با این بیماری طراحی شد.

کفشور صنعتی ضد میکروب

کفشور صنعتی ضد میکروب – کف شور صنعتی ضد میکروب

نظافت به شیوه سنتی و نظافت به روش مدرن

مرسوم‌ترین روش برای نظافت سطوح کف در عموم محیط‌ها، به کارگیری نیرو انسانی به همراه تی و سطل آب است. حتی در محیط‌های بزرگ و صنعتی نیز، این شیوه نظافتی ممکن است مشاهده شود. شاید در ابتدا این روش به نسبت سایر روش‌ها ارزان‌تر به نظر بیاید، اما هنگامی که با دقت به آن نگاه می‌کنیم، این گونه نیست. قبل از هر چیز کارفرما یا صاحب محیط، نیاز به استخدام نیرو انسانی دارد. هر چه محیط بزرگ‌تر و وسیع‌تر باشد،‌ نیاز به تعداد نیروهای بیشتری است. در نتیجه هزینه‌ها به صورت پلکانی افزایش پیدا می‌کند. هر نیرو برای نظافت محیط نیاز به مصرف آب و مواد شوینده دارد. به خاطر نوع نظافت سنتی، مصرف آب و مواد شوینده بسیار زیاد خواهد شد؛

علاوه بر مسأله اقتصادی، مصرف زیاد منابع با محیط زیست سازگار نخواهد بود. همان طور که آشکار است، آسیب به محیط زیست، در نهایت آسیب به خود ما است. امروزه ما شاهد نتایج بحران‌های زیست محیطی هستیم. نکته بعدی، عدم امکان استفاده از محیط در هنگام و پس از فرایند نظافت است. تا زمان خشک شدن کامل سطحِ کف، فعالیت در مساحت نظافت شده ممکن نیست؛ زیرا در صورت عبور و مرور روی سطح مرطوب، مجددا لکه ایجاد خواهد شد. همچنین به دلیل آلوده بودن تی به میکروب‌ها و اجرام چسبیده به سطح، آلودگی روی سطوح باقی می‌ماند. هر دفعه که تی به سطح کشیده می‌شود، به دلیل گفته شده، آلودگی، تنها به سطوح دیگر انتقال پیدا می‌کند. این نکته، به ویژه در دوران همه‌گیری کنونی،‌ باعث کاهش سطح بهداشت خواهد شد.

نظافت به شیوه مدرن با کفشور صنعتی ضد میکروب

در دوران کنونی با پیشرفت تکنولوژی‌ و علم، همه فرایندها و امور به سمت مکانیزه شدن پیش می‌روند. مکانیزه شدن، باعث افزایش سرعت فرایند، افزایش کیفیت نتیجه، کاهش هزینه‌ها و بهره‌وری بیشتر می‌شود. در زمینه نظافت هم این قاعده صادق است. نظافت که زمانی به تعداد زیادی نیروی انسانی نیاز داشت، اکنون با تنها با چند دستگاه مانند کفشور صنعتی ضد میکروب انجام می‌شود. سرعت انجام فرایند با کفشور صنعتی ضد میکروب ده‌ها برابر بیشتر است؛ در هر ساعت به راحتی چند هزار متر مربع، توسط کفشور صنعتی ضد میکروب نظافت خواهد شد. مصرف آب و مواد شوینده در کفشور صنعتی ضد میکروب قابل قیاس با روش سنتی نیست. این کاهش نه تنها باعث جلوگیری از آسیب زیاد به محیط زیست خواهد شد، هزینه‌های نظافت را هم تا حد بسیاری کاهش داد. به همین دلیل باعث جبران هزینه صرف شده برای خرید دستگاه کفشور صنعتی ضد میکروب خواهد شد.

نظافت به شیوه مدرن توسط دستگاه‌های مکانیزه نظافت صنعتی مانند کفشور صنعتی ضد میکروب انجام می‌گیرند. برای نظافت فضاها و سطوح مختلف، دستگاه‌های متنوعی ساخته شده است. این دستگاه‌ها هر روز در حال تکامل و بهینه شدن هستند. برای شستشو سطوح کف از کفشور صنعتی ضد میکروب استفاده می‌شود. این دستگاه نام‌های دیگری چون اسکرابر، کفشور، کفشور و ماشین شستشو کف دارد. در ادامه به معرفی کفشور صنعتی ضد میکروب خواهیم پرداخت.

دستگاه کفشور صنعتی ضد میکروب

تاریخچه کفشور صنعتی ضد میکروب

تاریخ اختراع کفشور صنعتی ضد میکروب ، به میانه سده بیستم برمی‌گردد. اختراع کفشور صنعتی ضد میکروب سبب شد که بدون نیاز به تی و سطل آب، محیط‌های بزرگ با سرعتی بسیار زیاد نظافت شوند. نمونه‌های اولیه دستگاه کفشور صنعتی ضد میکروب ، از بنزین و گازوییل برای تأمین نیروی مورد نیاز دستگاه استفاده می‌کردند. امروز به دلیل تقاضا بازار و مسائل زیست محیطی بیشتر از دستگاه‌های کفشور صنعتی ضد میکروب باتری‌دار و کابلی استفاده می‌شود.

ساختار عملکرد دستگاه کفشور صنعتی ضد میکروب

مکانیزم عملکرد دستگاه کفشور صنعتی ضد میکروب این گونه است که، ابتدا آب و مواد شوینده از مخزن مربوطه به سمت زمین اسپری می‌شوند. سپس برس دستگاه با سطح زمین تماس برقرار می‌کند. چرخش برس باعث جدا شدن آلودگی‌ها از سطح می‌شود. بلافاصله سیستم خشک‌کن و مکش کفشور صنعتی ضد میکروب وارد فعالیت می‌شوند. تی دستگاه آب باقی مانده را در یک جا جمع می‌کند. آب باقی مانده مکش و به مخزن آب کثیف هدایت می‌شود. این ویژگی باعث می‌شود، نظافت با کفشور صنعتی ضد میکروب و ضدویروس باشد.

همچنین با خشک شدن بلافاصله محیط، دیگر در رفت آمد و حرکت در محیط وقفه‌ای نخواهد افتاد. علاوه بر این مسأله، دستگاه‌های کفشور صنعتی ضد میکروب، توانایی ضدعفونی محیط را نیز دارا هستند. این ویژگی کفشور صنعتی ضد میکروب به ویژه در دورانی کنونی که بیماری کرونا همه افراد و محیط را تهدید می‌کند، از اهمیت زیادی برخوردار است؛ زیرا علاوه بر حفظ سلامت افراد حاضر در محیط، باعث آرامش خاطر و روان تمام حاضران و پرسنل خواهد بود.

 

انواع کفشور صنعتی ضد میکروب

دستگاه‌های نظافت صنعتی را، می‌توان از جنبه‌های مختلف تقسیم بندی کرد. دو دسته‌بندی اصلی،‌ تقسیم بر اساس مبنع تغذیه یا شیوه حرکت و کنترل تقسیم بندی می‌شوند.

تقسیم بندی کفشور صنعتی ضد میکروب بر اساس منبع تغذیه

 • کابلی: در این نوع کفشور از سیم برق، جهت تأمین نیرو محرکه دستگاه استفاده شده است. با اتصال دستگاه به جریان مستقیم برق، موتور کفشو ضد میکروب آماده حرکت و نظافت خواهد بود. مزیت خرید کفشو ضد میکروب کابلی، امکان استفاده سریع برای نظافت است. زیرا با موجود بودن پریز برق، کفشور صنعتی ضد میکروب آماده نظافت خواهد بود. اما نکته موجود در مورد این نوع کفشورها، عدم امکان استفاده در همه محیط‌ها است. زیرا در همه جا دسترسی به پریز برق نیست. همچنین وجود کابل در کفشور ضد میکروب، باعث کاهش توانایی مانور در دستگاه خواهد شد.
 • باتری‌دار: در این نمونه از کفشور صنعتی، دیگر خبری از کابل برق نیست. در نتیجه امکان استفاده از دستگاه در محیط‌های مختلف، فراهم است. همچنین به دلیل عدم وجود کابل، توانایی مانور دستگاه بسیار بیشتر خواهد شد. اما نکته مهم این است که پیش از استفاده از کفشور صنعتی ضد میکروب، باید دستگاه شارژ شده باشد. همچنین در صورت استفاده از باتری غیراستاندارد، باتری زودتر از زمان عادی خراب خواهد شد و نیاز به تعویض خواهد داشت. البته در صورت استفاده از باتری مناسب، جای نگرانی نخواهد بود؛ باتری استاندارد از طول عمر مقبولی برخوردار است. همچنین توان بیشتری نسبت به نمونه‌های تقلبی دارد.
 • دیزلی: در این نوع از کفشور صنعتی ضد میکروب، از گازوئیل و گاهی بنزین، جهت تأمین نیرو دستگاه استفاده می‌شود. طبیعتا هزینه تأمین سوخت دستگاه ارزان‌تر از نمونه‌های دیگر است. اما به دلیل آلایندگی زیاد دستگاه، استفاده از آن در محیط‌های سرپوشیده ممکن نیست. همچنین این دستگاه، باعث آلودگی محیط زیست خواهد شد. امروزه تقاضا کم‌تری برای این دستگاه وجود دارد. به همین دلیل، تولید این نمونه کفشور صنعتی ضد میکروب کاهش یافته است.

انواع کفشور صنعتی ضد میکروب بر اساس شیوه هدایت و کنترل

 • کفشور سرنشین‌‌دار: در این نوع کفشور، کاربر روی صندلی دستگاه می‌نشیند و با فرمان تعبیه شده در دستگاه،‌ کفشور را هدایت می‌کند. این نوع از کفشور ضد میکروب نسبت به نمونه دستی از توان بیشتری برخوردار است. همچنین از ابعاد بزرگ‌تری برخوردار است.
 • کفشور دستی: برای نظافت محیط‌های باریک، راهروها، مساحت‌های کم و… از این نمونه استفاده می‌شود. به دلیل ابعاد کوچک‌تر، توان مانور این دستگاه بسیار بالا است. البته این ابعاد کوچک کفشور صنعتی ضد میکروب دستی، باعث قیمت پایین‌تر دستگاه نسبت به نمونه سرنشین‌دار است. شیوه هدایت این دستگاه به این گونه است که، کاربر پشت دستگاه قرار می‌گیرد. سپس با وارد کردن نیرو دستگاه را به حرکت در می‌آورد. البته امروزه مدل‌هایی تولید شده است که، دارای موتور محرک هستند. به همین دلیل دیگر حتی نیازی به هل دادن کاربر وجود ندارد.

ویژگی‌های کفشور صنعتی ضد میکروب سرنشین‌دار

ویژگی‌های کفشور صنعتی ضد میکروب سرنشین‌دار

 1. قابلیت ضدعفونی محیط: کفشور دستی ضد میکروب‌ هم، مانند نمونه سرنشین‌دار، توانایی آن را دارد که تمام آلودگی‌ها را از بین ببرد.
 2. توانایی مانور بالا: به دلیل ابعاد کم، این دستگاه حتی در راهروهای باریک هم، توانایی نظافت دارد.
 3. وجود نمونه کابلی: اگر نیاز به نظافت مستمر و بی‌وقفه دارید و از نظر پریر برقی مشکلی وجود ندارد، شاید تمایل به خرید کفشوی کابلی داشته باشید. خوشبختانه کفشوی دستی ضد میکروب دارای نمونه کابلی هم هست.
 4. چرخش ضد سایش: این دستگاه هم مانند نمونه سرنشین‌دار، به سطح کف محیط شما آسیبی نخواهد زد.
 5. تی ضد سایش: نیازی به توضیح نیست که چقدر حفظ کیفیت متریال کف مهم است. این دستگاه در هنگام خشک کردن، هیچ آسیبی به سطح کف نخواهد زد.
 6. توان نظافتی بالا: دستگاه با یکبار شارژ کامل، توانایی آن را دارد تا ۱۵۰۰ متر مربع را در هر ساعت نظافت کند.
 7. مصرف آب بسیار پایین: با یکبار نظافت تمام وقت و شارژ کامل، تنها ۴۵ لیتر آب مصرف خواهد شد.
 8. خشک کردن بلافاصله: سیستم دستگاه به گونه‌ای طراحی شده است که، پس از شستشو محیط سریعا خشک شود. در نتیجه نیاز به توقف رفت و آمد در محیط نیست.

نکات مهم در خرید کفشور صنعتی ضد میکروب

 1. قیمت مناسب: اولین نکته‌ای که هر خریدار به آن توجه می‌کند، قیمت دستگاه است. هیچ کس دوست ندارد کفشور صنعتی ضد میکروب گران قیمت بخرد. از طرفی هم خرید دستگاه با قیمت پایین، به دلیل بی‌کیفیت بودن، به صرفه نیست. اما غیر از این دو گزینه، راهی دیگر وجود دارد. تجهیزات نظافتی تولید داخل،‌ به دلیل نبود تعرف گمرکی و عدم وابستگی به نرخ ارز، از قیمتی مقبول و به صرفه‌ برخوردار هستند. همچنین به دلیل اهمیت استانداردها، کیفیت دستگاه‌های کفشور صنعتی ضد میکروب هم‌پا با نمونه‌های خارجی است.
 2. وجود ضمانت و گارانتی: در صورتی که دستگاه  کفشور صنعتی ضد میکروب از ضمانت برخوردار نباشد، در صورت خرابی یا نیاز دستگاه به تعویض، تمام هزینه‌های شما به هدر خواهد رفت.
 3. خدمات پس از فروش: مسأله پشتیبانی و خدمات پس از فروش از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا در صورت نیاز به تعمیر دستگاه،‌ اگر پشتیبانی فعال وجود نداشته باشد،‌ مدت زمانی طولانی دستگاه شما از سرویس خارج خواهد شد. همچنین اگر کفشور صنعتی ضد میکروب از برندهای ناشناخته باشد،‌ روند تأمین قطعات هم طولانی و هم هزینه بر خواهد شد.

کفشور صنعتی ضد میکروب کرشا

شرکت کوشا اندیش شاهکار (کرشا)، تولید کننده انواع تجهیزات نظافتی و نظافت صنعتی است. از محصولات این شرکت می‌توان به انواع کفشور صنعتی ضد میکروب، اشاره کرد. کرشا افتخار آن را دارد که با تکیه بر توان و دانش بومی،‌ توانسته عنوان اولین تولید کننده غرب آسیا و ایران را از آن خود کند. همچنین برای اولین بار تکنولوژی آنتی ویروس را به محصولات خود افزوده.

محصولات این شرکت علاوه بر قیمت بسیار پایین‌تر از محصولات خارجی، از ضمانت بهره‌مند هستند. وجود یک سال ضمانت و ده سال خدمات پس از فروش بی‌قید و شرط، دلیل کیفیت محصولات کرشا است. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره در رابطه با کفشور صنعتی ضد میکروب ، تلفن ۷۹۴۴۷-۰۲۱ و سایت www.kershagroup.com پاسخگوی شما است.