در این مقاله  اطلاعات مربوط به اسکرابر سرنشین دار یا همان کفشوی سرنشین دار دراختیار شما قرار میگیرد. تا با توجه به آن بتوانید پس از شناسایی شرایط محیط کاری خود، بهترین اسکرابر سرنشین دار را برای تمیز کردن سطوح مورد نظر انتخاب کنید.

امروزه با توجه به تولید نشدن محصولات متنوع در ایران و وارداتی بودن محصولات موجود در بازار، گروه صنعتی کوشا اندیس شاهکار ( کرشا )، تولید کننده تجهیزات نظافت صنعتی و خانگی در ایران و غرب آسیا برآن شد با گارانتی یک ساله و ده سال خدمات پس از فروش فعال، تامین فوری قطعات یدکی،  بهره گیری از فن آوری نانو و هوشمند سازی این ماشین آلات بهترین را دراختیار شما قراردهد.

اسکرابر سرنشین دار ( کفشوی سرنشین دار ) ،دستگاهی برای شستشو و تمیزکاری سطوح و کف ها در محیط های صنعتی ، بیمارستان ها ، اماکن مذهبی ، مراکز بهداشتی و موارد دیگر است.

اسکرابر سرنشین دار که با نام کفشوی سرنشین دار هم شناخته می شود، وسیله ای است که برای تمیز کردن و خشک شدن کف استفاده می شود که در واقع عملیات شستشو و خشک کردن را همزمان انجام می دهد. استفاده از اسکرابر سرنشین دار ( کفشوی سرنشین دار ) در عملیات شستشوی کف دارای مزایایی نسبت به روش های سنتی است که امروزه نیاز به اسکرابر را دو چندان کرده است.

سختی روش های سنتی :

علی رغم اهمیت تمیز ماندن اماکن مختلف به دلیل وسعت یافتن و به روزتر شدن امکانات آنها، در جهان مدرن و صنعتی امروز ، به نسبت، آلودگی های بیشتر و مضرتری را به همراه داشته و نظافت به کار سنگینی مبدل گشته.

علی الخصوص تمیز کردن محیط های  صنعتی و بیمارستانی به دلیل وجود مواد شیمیایی و آلاینده و حتی خطرناک که بعضی از آنها مانند روغن، تمیز کردنشان غیرممکن وبعضی دیگر درصورت تماس با بدن انسان، خطرناک میباشند.و همچنین نظافت اماکنی مانند رستوران ها، مراکز تجاری و اماکن مذهبی به دلیل وسعت زیاد ورفت و آمد غیرقابل کنترل در همه ساعات روز و همه ی ایام سال بسیار طاقت فرسا میباشد.

برای مثال در فصول پاییز وزمستان به دلیل بارش های متعدد، سطوح به گل ولای آغشته میشوند و یا مدام جارو کردن کف های خاکی شده، گرد وغبار زیادی به همراه دارد.

شستشوی به روش سنتی امروزه همانطور که بیان شد دشوار، وقت گیر یا غیرممکن است.پس بهترین راه حل برای این مشکلات استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی مانند اسکرابر سرنشین دار و یا کفشوی سرنشین دار است که امروزه  تمیز کردن محیط های مختلف را بیش از هر زمان دیگری آسان کرده.

برتری استفاده از اسکرابر سرنشین دار ( کفشوی سرنشین دار ) :

از مزایای استفاده از اسکرابر سرنشین دار بطور عمومی به موارد زیر می توان اشاره کرد:

  • افزایش کیفیت شستشو در کفشوی سرنشین دار
  • سرعت شستشو در  کفشوی سرنشین دار
  • طول کفپوش جهت شستن کف در  کفشوی سرنشین دار
  • افزایش بهداشت با خشک کردن سریع و سلامت محیط در کفشوی سرنشین دار

اسکرابر ها بسته به نوع استفاده از آنها انواع مختلفی دارند و مزایای خاص خودرا.

اسکرابر به دو دسته اسکرابر دستی و اسکرابر سرنشین دار یا ( کفشوی سرنشین دار ) تقسیم می شود و در اینجا تفاوت این دو نوع را شرح خواهیم داد:

1.اندازه اسکرابر دستی از اسکرابر سرنشین دار ( کفشوی سرنشین دار ) کوچکتر است.

2.وزن اسکرابر دستی نسبت به اسکرابر سرنشین دار ( کفشوی سرنشین دار ) که شبیه به اتومبیل است سبک تر میباشد.

 

3.اسکرابر دستی به دلیل اندازه کوچک و وزن کم ، به راحتی در طبقات و محیط های مختلف قابل حمل است.البته اسکرابر سرنشین دار ( کفشوی سرنشین دار ) هم انواع و ابعاد مختلفی دارد که میتوان باآسانسور آنها را در طبقات جابه جاکرد.

4.اسکرابر دستی نسبت به امکانات خود، قیمت کمتری در برابراسکرابر سرنشین دار ( کفشوی سرنشین دار ) دارد.

5.از اسکرابر دستی معمولاً برای محیط های کم سطح و از اسکرابرسرنشین دار ( کفشوی سرنشین دار ) برای محیط های متوسط و وسیع استفاده می شود.

6.در اسکرابر دستی به دلیل تکیه داشتن بر نیروی بدنی کاربر و خستگی ،تمیزکردن سطح، زمان بیشتری را میطلبد در حالی که اسکرابر سرنشین دار ( کفشوی سرنشین دار ) به دلیل خستگی کمتر کاربر ، منطقه قابل توجهی را در زمان کوتاه تری تمیز می کنند.

7.تفاوت دیگر این دو نوع اسکرابر، در حجم مخازن آنهاست که در اسکرابر دستی بخاطر اندازه کوچک تر کم حجم تر از اسکرابر سرنشین دار ( کفشوی سرنشین دار )  میباشد وبه همین نسبت هم در یک نوبت پربودن مخزن خود،حجم کمتری از یک سطح را شستشو میدهد.

8.هوشمندسازی اسکرابر سرنشین دار ( کفشوی سرنشین دار ) نیز از جمله مزایای این دستگاه بوده و نظافت را برای کاربران بسیار آسان و سهل میکند.

9.در نهایت،در مقایسه کیفیت ها، اسکرابر سرنشین دار ( کفشوی سرنشین دار ) نسبت به خروجی اسکرابر دستی از صرفه جويي بيشتر، تمیزکاری کامل ترو عمیق تر، کاهش مصرف آب و افزایش بهره وری برخوردار است.

بخش های تشکیل دهنده اسکرابر سرنشین دار یا کفشوی سرنشین دار :

شماتیک، نحوه چیدمان اجزای اصلی را در دستگاه نمونه، به ما نشان می دهد.

_ اسکرابر سرنشین دار  ( کفشوی سرنشین دار )  بدنه ای با دولایه جهت دوام و مقاوم شدن در برابر ضربه ها با حجمی کوچک و مناسب دارد که قابلیت مانور در راهروها و مسیرهای باریک وهمچنین راحت قرارگرفتن درآسانسور برای جابه جایی بین طبقات ساختمان را میسر ساخته. 

_ فرچه ها و محافظ فرچه، در جلوی دستگاه ( کفشوی سرنشین دار )

_    کفشوی سرنشین دار دارای پدال گاز  و صندلی و فرمانی که قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه را دارد است وبه راحتی در شیب ۴۵ درجه حرکت می نماید ونمایشگر سیستم عیب یاب، در جلو، برای کاربر جهت سهولت کار او قرار داده شده است.

_ سیستم جمع آوری آب ، مخزن آب کثیف، درپوش مخزن آب کثیف و مخزن آب تمیز، در عقب اسکرابر سرنشین دار ( کفشوی سرنشین دار )

_ دو مخزن بزرگ ، باتری ها، تعدادی موتور که سرعت و قدرت مناسبی را در نظافت و شستشو ایجاد میکند و یکی از موتورها برای سیستم جمع آوری آب میباشد. یک مخزن مخصوص آب تمیزاست و دیگری مخزن آب برای فاضلاب در زیر بدنه دستگاه اسکرابر سرنشین دار ( کفشوی سرنشین دار )

_ و سایر اجزاء شامل چرخ ضد سایش و لغزش، تی ضد سایش( که خیال شمارا بابت سالم. ماندن سطوح راحت میکند) و شیلنگ تخلیه آب کثیف، سپر لاستیکی برای شستشوی مناسب و ضربه گیر برای جلوگیری از تأثیرات احتمالی میباشند.

سیستم اسکرابر سرنشین دار چگونه کار میکند؟

در حین کار وقتی اسکرابر سرنشین دار به جلو می رود ، محلول تمیز کننده  و فرچه بر روی سطح  قرار می گیرد.فرچه ها می چرخند و زمین را تمیز می کنند و آلودگی را از بین می برند. آب و آلودگی توسط تی جمع آوری و موتورمکش، کشیده و در مخزن آب کثیف پمپ می شود.

با این وجود تعدادی از متغیرهای مهم در این فرآیند وجود دارد که عبارتند از:

سرعت خودرو ، سرعت و فشار فرآیند شستشو ، مقدار و ترکیب محلول تمیز کننده و تعداد پاسهایی که از کف می گیرید.همچنین تعداد و سبک فرچه، کیفیت شستشو را میتواند مشخص کرد.

نحوه کار با اسکرابر سرنشین دار:

شما میتوانید به راحتی سوار  یک اسکرابر سرنشین دار شوید هیچ چیز خاصی در مورد آن وجود ندارد

درجلوی کاربر کلیدهایی برای روشن شدن وحرکت دستگاه به جلو و عقب و بوق هشدار وجود دارد که کنترل  حرکت اسکرابر سرنشین دار را برای شما آسان میکند.  شما با زدن دکمه، آن را روشن و فرچه را فعال میکنید. برای حرکت دستگاه پای خود را روی پدال گذاشته و حرکت راآغاز میکنید. اسکرابر سرنشین دار بصورت اتوماتیک با حرکت و چرخش ، فرچه وآب و مواد شوینده را به زمین (سطوح کف) می کشد ، که در انتهای دستگاه با موتور مکش آب را جمع می کند.‌

مراقبت از اسکرابر سرنشین دار:

همه اجزایی که بالاتر نام بردیم باید مرتباً بررسی شوند و در صورت وجود مشكل ، سریعاً برطرف گردد تا با بروز مشكلات اساسی در دستگاه هزینه های زیادی را متحمل نشوید.

نکات جهت مراقبت و نگهداری مناسب از اسکرابر سرنشین دار عبارتند از:

1.تخلیه آب مخازن (مخزن آب کثیف و مخزن آب تمیز) پس از هر بار استفاده از اسکرابر سرنشین دار برای جلوگیری از رسوب در مخازن

2.از مسدود نشدن شلنگ مکش اسکرابر سرنشین دار اطمینان حاصل کنید.

3.درهر بار تمیز کردن فیلترها ، فرچه ها و مکش ها در اسکرابر سرنشین دار، آنها را با مواد شیمیایی مناسب تمیز کنید.

4.استفاده از مواد شوینده مناسب، کارایی وتوانایی اسکرابر سرنشین دار را در تمیز کردن سطوح مختلف، بالا نگه میدارد.

نکته : معمولا در اسکرابر سرنشین دار فقط از آب برای شستشو استفاده میشود اما گاهی اوقات آب به تنهایی کافی نیست و به دلیل چربی موجود در سطوح باید از مواد شوینده مخصوص استفاده کرد.  در این حالت با شناسایی نوع آلودگی و سطح مورد نظر، یک شوینده مناسب انتخاب می شود و عملیات نظافت و شستشو انجام می شود.

5.در اسکرابر سرنشین دار ، باتری دستگاه باید مرتباً مورد بازبینی قرار گیرد و در صورت مشاهده تغییر شکل ، اقدامات لازم برای رفع مشکل و تعویض دستگاه در صورت لزوم انجام شود

نکته پایانی در مورد نحوه نگهداری و مراقبت از اسکرابر سرنشین دار :

شما می توانید عمر اسکرابر سرنشین دار را افزایش داده و تا حدی از بروز مشکلات و خرابی جلوگیری کنید و همچنین هزینه تعمیر آن را کاهش دهید.

تمام اصول دستگاه در کتابچه راهنمای دستورالعمل ذکر شده است ، به عنوان اولین قدم ، کاربر دستگاه باید آنها را بخواند و کلیه قوانین و مقررات را رعایت کند تا مشکلی برای این کفشوی صنعتی ایجاد نشود.