واترجت صنعتی یا کارواش صنعتی از جمله ماشین‌های نظافتی است که برای رفع انواع آلودگی روی سطوح مختلف کاربرد ویژه‌ای دارد. واترجت صنعتی برای شستشو نیازی به مواد شوینده ندارد. در واترجت آّب با سرعت و فشار زیاد پمپاژ می‌شود. این ویژگی باعث شده انواع آلودگی‌ها از بین برود. واترجت صنعتی کاملا سازگار با محیط زیست است. ارائه خدمات پس از فروش واترجت موجب شده تا هزینه‌های تعمیر و نگهداری واترجت صنعتی کاهش یابد.

امروزه ماشین‌های نظافت صنعتی زیادی در مدل‌ها و کاربردهای مختلفی تولید و روانه بازار شده‌اند. ماشین‌آلات نظافتی هرکدام دارای ویژگی‌های خاصی هستند و نیز برای نظافت سطوح و آلودگی‌های مشخصی ساخته شده‌اند. لذا لازم است قبل از خرید، به خوبی از نیاز نظافتی خود آگاهی داشته باشیم. یکی از ماشین‌های نظافتی پرتقاضا و پرکاربرد، دستگاه واترجت صنعتی یا کارواش صنعتی است.

واترجت صنعتی چیست؟

دستگاه واترجت صنعتی، دستگاهی است که آب را از یک منبع بیرونی دریافت می‌کند و توسط پمپ، آب را با فشار بسیار زیاد به بیرون پمپاژ می‌کند. فشار و سرعت زیاد آب ضمن خروج باعث شده، تا حتی آلودگی‌های سخت و جامد چسبیده به سطوح کنده شود. همچنین آب با فشار زیاد موجب رفع انواع آلودگی‌ها نیز می‌شود. شیوه نظافتی واترجت این‌گونه است که در آن، فرآیند پاشش آب با فشار زیاد روی یک سطح برای از بین بردن مواد یا آلودگی های چسبیده به آن صورت می‌گیرد. نیروی آب می‌تواند مجموعه وسیعی از مواد ساینده مانند لاستیک از باند فرودگاه، رنگ از دیوارها، سطوح فلزی و همچنین دیوار نویسی را از بین ببرد. نظافت با واترجت صنعتی با فشار بالا علاوه بر این‌که در نظافت در طیف وسیعی از صنایع کاملاً موثر است، از نظر محیط زیستی نیز ایمن است و اثر کربن را کاهش می‌دهد.

در واترجت صنعتی مصرف آب در مقایسه با نظافت به روش سنتی و حتی نسبت به سایر ماشین‌های نظافتی به طور محسوسی کاهش پیدا‌ می‌کند. در شستشو با واترجت صنعتی نیازی به استفاده از مواد شوینده نیست. آب به تنهایی قابلیت از بین بردن طیف زیادی از آلودگی‌ها را دارد. واترجت صنعتی در دو مدل واترجت آب سرد و واترجت آب گرم ساخته می‌شود که هر کدام دارای ویژگی‌های خاصی می‌باشند.

موارد استفاده از واترجت صنعتی

از واترجت صنعتی یا کارواش صنعتی بنا به آب سرد بودن یا آب گرم بودن دستگاه می‌توان در محیط‌های زیادی استفاده کرد. یکی از موارد استفاده از واترجت صنعتی برای شستشوی نمای ساختمان است. نمای ساختمان‌ها به مرور به دلیل آلودگی هوا، باد، گرد و خاک و بارش برف و باران کثیف شده و جلوه ساختمان نیز کمرنگ می‌شود. با استفاده از واترجت صنعتی می‌توان به نماشویی ساختمان پرداخت. شستشوی نما با واترجت هیچ صدمه‌ای به نمای ساختمان وارد نمی‌کند. یکی دیگر از موارد استفاده از واترجت، شستشوی ماشین‌‌های کشاورزی و صنعتی است. لازم است جهت نگهداری اصولی و کاهش صدمات و جلوگیری از مستهلک شدن زودهنگام قطعات، ماشین‌های کشاورزی به‌طور منظم شستشو شوند. دستگاه واترجت بهترین انتخاب برای شسشتوی ماشین‌آلات کشاورزی است. از واترجت آب گرم می‌توان جهت شستشوی سطوح روغنی نیز استفاده کرد. مقابله با آلودگی‌های چرب و روغنی امری دشوار است. چربی و روغنی بودن سطوح باعث تجمع آلودگی‌ها و همچنین آسیب رساندن به سطوح می‌شود. محیط‌هایی مثل آشپزخانه‌های تجاری، تعویض روغنی و مکانیکی را می‌توان با واترجت آب گرم به راحتی شستشو کرد. همچنین دیگر کاربردهای واترجت صنعتی، تمیز کردن ساختمان‌ها بعد از عملیات ساخت است. بعد از اتمام ساخت یک ساختمان، آثار باقیمانده مصالح به روی سطوح به‌جا می‌ماند و تبدیل به لکه‌هایی سخت می‌شوند. نظافت با واترجت صنعتی می‌تواند باقیمانده مصالح ساختمانی را از روی سطوح از بین ببرد و ساختمان آماده استفاده و تحویل به مشتریان باشد. از واترجت می‌توان جهت شستشوی روزانه نیز استفاده کرد. استفاده از واترجت در محیط‌هایی که نظافت به روش سنتی امکان‌پذیر نیست، مانند ترمینال‌ها و فضاهای شهری، بسیار کمک کننده بوده و می‌تواند با هرگونه نیاز فضایی سازگار باشد.

#نگهداری واترجت صنعتی #نگهداری واترجت صنعتی #نگهداری واترجت صنعتی#نگهداری واترجت صنعتی #نگهداری واترجت صنعتی #نگهداری واترجت صنعتی #نگهداری واترجت صنعتی #نگهداری واترجت صنعتی #نگهداری واترجت صنعتی #نگهداری واترجت صنعتی #نگهداری واترجت صنعتی #نگهداری واترجت صنعتی #نگهداری واترجت صنعتی

نگهداری واترجت صنعتی
  • هر وسیله‌ای نیاز به نگهداری دارد. ماشین‌های نظافتی نیز از این امر مستثنا نیستند. اولین نکته نگهداری از واترجت روش صحیح استفاده از آن است. قبل از استفاده و روشن کردن دستگاه، باید با دقت اتصالات دستگاه چک شود. همچنین باید بررسی شود که مخزن دستگاه از آب پر باشد. اگر دستگاه بدون آب روشن شود به پمپ و سایر قطعات مربوطه  فشار وارد خواهد شد و در نتیجه دستگاه صدمات جدی خواهد دید.

    از دیگر نکات نگهداری از واترجت صنعتی، بررسی فیلتر ورودی آب به دستگاه است. بعضی از مدل‌های واترجت صنعتی دارای فیلتر ورودی آب هستند. این فیلتر وظیفه دارد جلوی ناخالصی‌های آب را بگیرد. این امر چند فایده دارد. اول آن‌که، باعث افزایش طول عمر موتور و پمپ دستگاه می‌شود؛ چرا که ورود ناخالصی به پمپ باعث خرابی دستگاه می‌شود. دوم، باعث افزایش فشار خروجی آب از دستگاه می‌شود. لذا حائز اهمیت است، فیلتر ورودی آب دستگاه به‌طور مرتب بررسی شود و در صورت گرفتگی، تمیز و گرفتگی برطرف شود. در غیر این صورت به پمپ دستگاه فشار وارد شده و بر میزان فشار آب خروجی دستگاه نیز تاثیرگذار است. این موضوع می‌تواند باعث عدم رضایت از دستگاه و شستشو شود.

    دستگاه‌های واترجت صنعتی یا کارواش صنعتی در مدل‌های مختلفی ساخته می‌شوند که حداکثر فشار آب خروجی آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. همچنین در بعضی از  دستگاه‌های واترجت‌، میزان فشار آب قابل تنظیم است. بسته به نوع آلودگی و سطوح، کاربر دستگاه باید فشار خروجی دستگاه را تنظیم کند. این امر علاوه بر تاثیرگذاری بر کیفیت نظافت سطوح، بر میزان مصرف برق (و در بعضی مدل‌ها سوخت) و افزایش راندمان و طول عمر قطعات داخلی دستگاه نیز موثر است.

    انتخاب نازل مناسب یکی دیگر از موارد نگهداری اصولی از دستگاه واترجت است. باید متناسب با سطوح مختلف، از نازل مناسب استفاده شود. استفاده از نازل مناسب باعث افزایش کیفیت نظافت شده و همچنین نازل دیرتر مستهلک و خراب می‌شود. به طور کلی باید همواره ، قبل و حین و بعد از استفاده از دستگاه بررسی شود.

خدمات پس از فروش واترجت صنعتی کرشا

خرید دستگاه واترجت با کیفیت، تاثیر محسوسی بر کاهش هزینه‌های جانبی شما خواهد داشت. ضمن اینکه دستگاه به‌ندرت نیاز به تعمیرات اساسی پیدا خواهد کرد. کیفیت ساخت بالا باعث شده تا دستگاه کمتر خراب شود و رضایتمندی مشتریان نیز افزایش پیدا کند. از مولفه‌های اصلی در هنگام خرید واترجت صنعتی، ارائه ضمانت و خدمات پس از فروش است. این مورد کیفیت دستگاه و رضایتمندی خریدار را به نوعی تضمین می‌کند. خدمات پس از فروش ماشین‌های نظافت صنعتی یکی از مهمترین نیازها و انتظارات مشتری است. ارائه خدمات پس از فروش واترجت به معنی ضمانت محصول از سمت تولیدکننده است. گارانتی محصول به این معنی است که ماشین نظافتی با بهترین متریال و مواد اولیه ساخته شده و تمام جوانب و نیازهای نظافتی مشتریان در طراحی و ساخت آن دیده شده است. خدمات پس از فروش واترجت نیاز مستمر خریدار است. با ارائه خدمات پس از فروش به هنگام نیاز به قطعات یدکی و تعمیر، به موقع قطعات مورد نیاز در دسترس قرار می‌گیرند. خریدار می‌تواند در صورت ارائه خدمات پس از فروش واترجت از سوی فروشنده، به طور منظم با کارشناسان شرکت سازنده در ارتباط باشند و نسبت به اصول نگهداری دستگاه آگاهی پیدا کنند. ارائه خدمات پس از فروش واترجت منتج به کاهش هزینه‌های نگهداری و تعمیر دستگاه نیز می‌شود. لذا قبل از آن‌که به فکر نگهداری واترجت صنعتی خود باشید، به فکر انتخاب صحیح برای خرید دستگاه واترجت باشید.