کفشوی سرنشین دار

امروزه می‌توان با خرید کفشوی سرنشین‌دار ، نظافت سطوح را بسیار کارآمدتر کرد، اما تنها در صورتی که تجهیزات نظافتی شما از کارآیی و وضعیت مناسبی بهره‌مند باشند.شاید شما در باب استفاده از کفشوها برای نظافت محیط، به آخرین چیزی که فکر کنید نظافت و سرویس خود دستگاه باشد و خرید اسکرابر سرنشین‌دار را آخرین مرحله کار بدانید؛ اما نگهداری از اسکرابرها و کفشوهای سرنشین‌دار، یک مقوله و فرآیند بسیار مهم است؛ زیرا همانند سطوح و کف، نظافت و نگهداری مناسب از تجهیزات، عمر آن‌ها را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد و در طولانی مدت در هزینه‌های شما صرفه‌جویی می‌کند.

از سالیان خیلی دور نظافت سطح اماکن شلوغ و وسیع به مسئله‌ای چالش برانگیز بدل شده. مدیران می خواهند هزینه های نیروی کار را به حداقل برسانند درحالی که از سلامت و بهداشت محیط مطمئن باشند.

بهترین ابتکار برای حل این معضل در یک قرن اخیر، کفشوی سرنشین دار ( کفشور سرنشین دار ) و خرید اسکرابر‌ سرنشین دار بوده اند. هر چند که در آغاز خرید اسکرابرهای سرنشین‌دار یک سرمایه گذاری گران قیمت به نظر می‌آيد اما استفاده از دستگاه‌های کفشو، نظافت مستمر، راحتی و بهداشت مقرون به صرفه را تضمین می‌کند.

به همین دلیل کارآفرینان و مالکان، کفشوی سرنشین‌دار را که سود قابل توجهی به همراه دارند، برای انجام کار انتخاب می‌کنند؛ اما اگر زمانی کفشوی سرنشین دار ( کفشور سرنشین دار ) شما زودتر از چیزی که فکرش را می‌کنید هزینه‌بر شوند و به تعمیر نیاز پیدا کنند، شرایط بسیار ناامید کننده می‌شود.

کفشوی سرنشین‌دار یا اسکرابر سرنشین دار ( کفشور سرنشین دار ) برای کارایی بهینه، به نگه‌داری مخصوص نیازمند هستند. هرچند که می‌توان تنها با تسلط بر کارکردهای اساسی اسکرابرها و اشکالات رایج در آن‌ها از مشکلات بسیاری جلوگیری کرد.

خدمات پس از فروش:

قبل از اقدام به خرید اسکرابر سرنشین‌دار به خدمات پس از فروش شرکت‌ها توجه کنید. میزان همکاری شرکت با شما برای حفظ سلامت کفشوها بسیار اهمیت دارند.

یکی از راهکارهای شرکت کرشا در ارائه خدمات پس از فروش کفشوی سرنشین دار و گارانتی تعمیر و ارائه سرویس در محل است تا بدین نحو تاحد امکان از خارج کردن دستگاه از محل جلوگیری شود. این امر هزینه‌های باربری و ایاب و ذهاب مصرف کنندگان را به شکل چشمگیری کاهش می‌دهد.

علاوه بر این ، از آنجایی که کار طراحی و ساخت وتولید این ماشین آلات تماما توسط مهندسین و نخبگان ایرانی صورت می‌پذیرد، تعمیرکاران این شرکت نه تنها تبحر خاصی در تعمیر ماشین آلات این شرکت داشته بلکه سایر دستگاه ها و ماشین آلات شرکت‌های دیگر را نیز تعمیر کرده و خدمات خود را در اختیار سایر همکاران نیز قرار داده است.

نگهداری از ماشین اسکرابر سرنشین دار (کفشور سرنشین دار ) :

بااین اوصاف آن‌چه مهم‌تر از تعمیر دستگاه کفشوی سرنشین دار  است، نگه‌داری جهت پیشگیری از این امر است که باید در اولویت اول قرار داشته باشد.

تعدادی از بهترین روش‌های معمول پیشگیری در پیش رو هستند که می‌توانند به افزایش عمر دستگاه کفشوی سرنشین دار شما کمک کنند و شما را از هزینه مجدد بی‌نیاز سازند. ما دراین مطلب به بیان چگونگی رعایت برخی از مهم‌ترین نکات پرداخته ایم که با کاربست آن‌ها می‌توانید عملکرد کفشوی سرنشین‌دار خود را در اوج نگه‌دارید.

سرویس‌دهی منظم:

قبل از شروع بهتر است، مهم‌ترین و اولین قانون نگهداری از کفشوی سرنشین‌دار تذکر داده شود، که عبارت است از سرویس دهی منظم.

این کار از بروز مشکلات پیچیده جلوگیری می‌کند. از همان آغاز خرید کفشور سرنشین دار، دفترچه راهنمای استفاده از آن‌ها را بررسی کنید. تعداد دفعات مورد نیاز برای نظافت و سرویس کفشوی سرنشین دار را پیداکنید و به آن پایبند باشید. این کار باید با حوصله و دقت انجام گیرد. درست است که در طول هفته، مقداری از وقت شما صرف این کار خواهدشد، اما در عمر کفشوی سرنشین‌دار و هزینه‌ها در درازمدت صرفه‌جویی می‌شود.

کفشور سرنشین دار یا اسکرابر سرنشین دار اجزای ظریف و متنوعی دارند بنابراین بایستی چند مرحله را در بازه‌های زمانی متفاوت روی دستگاه اجراکنید.

خرید اسکرابر سرنشین دار 

قبل از استفاده:

قبل از اقدام به شستشو توسط کفشور سرنشین دار ، ابتدا بایستی خاک و مواد زائد را از سطوح پاک کنید. برای انجام صحیح کار می‌توان از جاروبرقی صنعتی استفاده کرد. جارو کردن، کفشوهای سرنشین‌دار را ازفشارهای غیرضروری ناشی از تماس با آلودگی، گرد و غبار، زباله‌های اضافی و انواع مواد زائد محافظت می‌کند.

نگهداری روزانه اسکرابر سرنشین دار:

هر روز پس از اتمام کار کفشوی سرنشین‌دار، با استفاده از آب تمیز و یک حوله مرطوب، فرچه‌ها و تیغه های زیرین را جدا و تمیز کنید. سپس دو طرف لبه ها را از نظر سایش بررسی کنید. تمام آلودگی‌ها را از روی درایورها و لنت‌های کفشوی سرنشین دار پاک کنید و در نهایت مطمئن شوید که این قطعات برای استفاده بعدی مناسب باشند. در غیر این صورت، قبل از نظافت اسکرابر قطعات فرسوده را تعویض کنید.

محلول و مخازن آب کفشور سرنشین دار را تخلیه کرده و مخازن را با آب تمیز بشویید. درپوش و کلاهک شیلنگ را تخلیه کنید تا شلنگ بتواند هوا بخورد و خشک شود.

دستگاه کفشو را در صورت نیاز با یک حوله مرطوب و آغشته به محلول‌های تایید شده تمیز کرده و در صورت نیاز باتری‌ها را دوباره شارژ کنید.

نگهداری هفتگی

هر هفته، کابل‌ها و سطح مایعات باقی‌مانده در باتری‌های دستگاه کفشوی سرنشین‌دار را بررسی کنید.

تعمیر و نگهداری ماهانه

کابل‌های کفشوی سرنشین‌دار را بازرسی کنید تا شل نشده باشند و در صورت لزوم آن‌ها را سفت کنید. برای روان‌ بودن تمام نقاط محوری کفشو، از اسپری سیلیکون یا گریس مناسب استفاده کنید.

دستگاه خود را در جای مناسب قرار دهید و سه گالن آب گرم و یک ماده شوینده قلیایی، درون مخزن محلول بریزید تا سیستم شستشو شود. کفشو را حدود ۴۵ ثانیه روشن کنید، سپس آن را خاموش کرده و اجازه دهید یک شب بماند. روز بعد، محلول را تخلیه کرده و از آب تمیز برای شستشوی مخزن محلول استفاده کنید.

علاوه بر این، شما باید به طور منظم  برای تعمیر عیب‌های جزئی کفشوهای سرنشین‌دار که ممکن است با گذشت زمان رخ بدهند اقدام کنید. رعایت این نکات باعث می‌شود تا سال‌ها کفشو شما عملکرد بهینه‌ای داشته باشد.

رسیدگی به تجهیزات:

هر قسمت از کفشوها باید جداگانه با تجهیزات خاصی تمیز شود که بعضی از آن‌ها اهمیت بیشتری دارند. اطمینان حاصل کنید که هنگام تمیز کردن، به مناطق زیر توجه ویژه‌ای شود.

فرچه‌ها:

فرچه‌های فرسوده، عملکرد ضعیف و ناخوشایندی دارند. ممکن است در صورت استفاده مکرر از فرچه‌ها، فرسوده شده و مسبب بسته شدن قسمت‌های زیرین کفشو شوند و در نهایت به کارایی موتور آسیب برسانند.

یکی دیگراز نکات مهم نگهداری از فرچه‌ها گرفتن آشغال‌های داخل فرچه است. اگر به این موضوع توجه نکنید می تواند به سطوح و کف آسیب وارد کند و خدشه دار شوند. فرچه‌ها به بیشترین توجه در مراقبت و نگهداری نیازمند هستند.

باتری‌ها:

در خرید اسکرابر سرنشین دار دقت کنید باتری موجود در کفشوی سرنشین‌دار باید ماهانه چندین بار مورد بازرسی قرارگیرد. برای تمیز کردن صحیح پایه های باتری و اتصالات، از یک برس سیمی با محلول جوش شیرین استفاده کنید .اما نباید اجازه ‌دهید جوش شیرین وارد اسید باتری شود. توجه داشته باشید هر زمان که باتری‌ها را سرویس می‌کنید، حتما از دستکش محافظ نیزاستفاده کنید تا مانع از تماس دست شما با اسید باتری شود.

نگهداری و تعمیر صحیح باتری به خودی خود موضوع مهمی است، اما مهمترین مسئله چگونه شارژکردن آن در کفشوی سرنشین دار است. برای دریافت بهترین عملکرد باتری، باتری ها را همیشه شارژ نگه دارید. نگذارید شارژ آن تمام شود.

نکته: از شارژ کوتاه مدت باتری خودداری کنید.استفاده از آن‌ها برای مدت کوتاه و شارژ مجدد برای مدت کوتاه، باعث کاهش شدید عمر باتری می‌شود.

خرابی باتری:

در صورتی که باتری شما شروع به خراب شدن کرد، می‌توانید با پر کردن درگاه باتری با آب مقطر، آب بیشتری به آن بدهید. اما در این کار دقت زیادی به خرج دهید تا سطح آب بیش از اندازه بالا نیاید. زیرا؛ اگر آب از باتری خارج شود، اسید بر روی کف ریخته و آن را خراب می‌کند.

تا حدودی می‌توان با کنترل سطح آب باتری خرابی آن را مدیریت کرد اما اگر موفق نشدید، ممکن است مجبور شوید باتری را تعویض کنید.

تعویض فیلترها:

بیشتر کفشوهای سرنشین‌دار دارای یک فیلتر محلول هستند تا از هرگونه ورود یا نشت زائدات مخازن آب در لوله‌ها جلوگیری کند و مانع از مسدودی آن‌ها شود. فیلتر محلول را همواره تعویض کنید تا از این اتفاق جلوگیری شود.

تخلیه مناسب مخازن:

تخلیه محلول تمیز کننده و آب کثیف هم در حین کار کفشوی سرنشین دار و هم بعد از آن بسیار اهمیت دارد.

 کفشوی سرنشین دار حاوی دو مخزن مایع هستند: یکی برای نگه داشتن مخلوط محلول تمیز کننده و آب و دیگری برای بازیابی آب کثیف. هر وقت نظافت سطوح به اتمام رسید، مخازن را تخلیه کنید.

با این کار اجرام باقی مانده در کفشوی سرنشین دار از بین می‌روند و از جمع شدن آن‌ها در مخزن آب و انسداد شلنگ تخلیه جلوگیری می‌شود.

نیاز به متخصصان و مشاوره:

همان‌طور که می‌دانید هر لحظه ممکن است بخشی از کفشوی سرنشین دار شما دچار مشکل شود و فعالیت شما را مختل کند مشکلاتی از قبیل: خاموشی ناگهانی، عدم پاشش مناسب آب برای شستشو،  عدم مکش صحیح آب از سطح زمین، عدم حرکت صحیح اسکرابر، باقی ماندن آب برروی سطح پس از شستشو وغیره.

علاوه بر مواردی که ذکر شد راهکارهای ساده و اصولی زیادی برای نگهداری یا تعمیر کفشوی سرنشین‌دار و دستی وجود دارد. شما می‌توانید برای آگاهی و مشاوره بیشتر در خرید اسکرابر سرنشین‌دار با یک سال ضمانت بدون قید و شرط و نیز ده سال خدمات پس از فروش یا اطلاع در مورد تعمیر یا نگهداری آن‌ها با واحد خدمات مشتریان شرکت کرشا تماس حاصل فرمایید.

واحد خدمات مشتریان:۷۹۴۴۷-۰۲۱