دستگاه واتر‌جت صنعتی یا کارواش صنعتی

تعریف واترجت صنعتی

” واترجت صنعتی یا کارواش صنعتی را می شناسید ؟!  “

شستشوی خودرو برای اکثر ما کاری خسته‌ کننده وطاقت ‌فرسا و بسیار زمان‌ بر است. به این دلایل ست که بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند برای نظافت و شستشو خودرو، به کارواش مراجعه می‌نمایند. این‌کار مستلزم صرف هزینه‌ای قابل توجه است. ولی واترجت صنعتی برای کمک به شما آمده است.

روش سنتی، معمولا همراه با مصرف حجم بالا‌ی آب و ماده شوینده بوده است. وجود آلودگی‌های گوناگون در شهر‌های صنعتی بزرگ نیز نیاز به نظافت وشستشو را افزایش می‌دهد. رایج‌ترین روش برای شستشوی خودرو، روش سنتی است. با توجه به دشواری‌های روش سنت،ی بهتراست از تجهیزات نظافت صنعتی مانند وانرجت صنعتی استفاده شود. کارواش صنعتی یا همان دستگاه واتر‌جت، از بهترین تجهیزات نظافتی برای شستشو خودرو است. درادامه به توضیح دستگاه واتر‌جت خواهیم پرداخت.

اجزای تشکیل‌دهنده اسکرابر چیست ؟

واترجت صنعتی , دستگاه واترجت , واترجت آب گرم , واترجت اب سرد , کارواش صنعتی
اسکرابر چیست
تعریف دستگاه واتر‌جت

ماشین واتر‌جت، یکی از دستگاه‌های نظافتی بسیار کاربردی در صنعت نظافت است. همان‌طور که از اسم دستگاه واترجت مشخص است، کارکرد ماشین واترجت بر ‌اساس فشار آب است. روش سنتی به دلیل قدرت پایین تجهیزات دستی نظافت خودرو، سرعت شستشو را بسیار پایین خواهد آورد. پایین آمدن سرعت ممکن است باعث خستگی کاربر و به‌طول انجامیدن فرایند نظافت شود. حتی در مواردی ممکن است، به دلیل خستگی یا طولانی شدن روند نظافت، کیفیت شستشو پایین بیاید و یا حتی خودرو به درستی نظافت نشود.

#دستگاه واترجت #دستگاه واترجت #دستگاه واترجت #دستگاه واترجت #دستگاه واترجت #دستگاه واترجت #دستگاه واترجت #دستگاه واترجت #دستگاه واترجت #دستگاه واترجت #دستگاه واترجت #دستگاه واترجت

نوع کارکرد دستگاه واتر‌جت

ماشین واتر‌جت صنعتی برای حذف آلودگی‌ها، از سیم پمپ فشار قوی بهره برده است. واترجت صنعتی یک ورودی آب مجهز به فیلتر دارد؛ آب از یک منبع به دستگاه وارد شده و پس از عبور از فیلتر، به داخل پمپ فشار قوی می‌رود. در پمپ فشار قوی با حرکت بخش‌ها‌ی داخلی آن، فشار آب افزایش می‌یابد. در نهایت آب را با فشار خارج می‌شود. آب پر فشار در نهایت بعد از عبور از شلنگ فشار قوی و نازل، به سطح واترجت صنعتی پاشش می‌شود. فشار آب، دبی خروجی آب، دمای آب و زاویه نازل، تعین کننده قدرت دستگاه واترجت در پاک‌کنندگی آلودگی مد ‌نظر هستند.

چگونه دستگاه واترجت مناسب برای شستشو پیدا کنیم؟

 برای انتخاب مناسب واتر‌جت صنعتی باید به دو مورد توجه کنیم:

 

 • توجه به فشار ودبی ماشین واترجت

از مهم‌‌ترین نکاتی که هنگام خرید واتر‌جت صنعتی باید به آن توجه کرد فشار مناسب برای شستشو اتومبیل است در صورتی که فشار از حد مورد نیاز کم‌تر انتخاب شود، کیفیت شستشوی ماشین واترجت بسیار پایین می‌آید و دستگاه واتر‌جت، قدرت کافی برای تمیز نمودن خودرو را نخواهد داشت. درصورتی که دستگاه واتر‌جت با فشار بسیار زیاد باشد، ممکن است به بدنه خودرو آسیب بزند. به همین دلیل بهتر است، از واتر‌جت صنعتی با فشار ودبی مناسب برای شستشو خودرو انتخاب ‌شود.

 

 • توجه به نازل واترجت صنعتی یا کارواش صنعتی

نازل مناسب در شستشو خودرو بسیار مؤثر است. در صورتی که نازل‌های نقطه‌ای و سوزنی انتخاب شوند، ممکن است پاشش پرفشار واترجت صنعتی یا کارواش صنعتی بر روی بخشی از خودرو موجب آسیب به بدنه و رنگ خودرو شود. نازل مناسب برای شستشو ماشین، نازلی است که آب را به شکل یکنواخت و به سهولت بر روی بدنه خودرو پاشش نماید. برای شستشو خودرو نازل‌های تیغه‌ای واترجت صنعتی یا کارواش صنعتی مناسب‌ترین نازل‌اند؛ زیرا با پاشش آب بر روی محیط گسترده و بدون فشار بر روی یک نقطه بهترین انتخاب است. نازل 25 یا 45 درجه نازل مناسب برای شستشوی ماشین و جدا کردن انواع آلودگی، شامل گل و لای، فضولات پرندگان وموارد مشابه از سطح بدنه خودرو و همچنین چرخ‌ها، زیر شاسی و… است

اجزای تشکیل دهنده‌ی دستگاه واتر‌جت یا کارواش صنعتی

از مهم‌ترین اجزای تشکیل دهنده واترجت صنعتی یا کارواش صنعتی ، که تقریبا در تمام انواع آن مشترک است، می‌توان به پمپ آب، مخزن گرم کننده آب دستگاه واترجت صنعتی ، موتور دستگاه، نازل کارواش، شلنگ شستشو، لنس دستگاه، چرخ‌ها، منبع تغذیه و ورودی آب اشاره کرد. در ادامه با بخش های مختلف و تعاریف دستگاه واتر‌جت یا کارواش صنعتی آشنا می‌شویم.

دستگاه واترجت آب گرم و یا دستگاه واترجت آب سرد  از بخش های مختلف تشکیل شده است:

 1. الکتروموتور
 2. پمپ ( pump of waterjet )
 3. تابلو برق
 4. تجهیزات ( گان ، نازل، شلنگ و اتصالات )
 5. شاسی و بدنه

#واترجت صنعتی یا کارواش صنعتی #واترجت صنعتی یا کارواش صنعتی #واترجت صنعتی یا کارواش صنعتی #واترجت صنعتی یا کارواش صنعتی #واترجت صنعتی یا کارواش صنعتی #واترجت صنعتی یا کارواش صنعتی #واترجت صنعتی یا کارواش صنعتی #واترجت صنعتی یا کارواش صنعتی #واترجت صنعتی یا کارواش صنعتی #واترجت صنعتی یا کارواش صنعتی #واترجت صنعتی یا کارواش صنعتی #واترجت صنعتی یا کارواش صنعتی #واترجت صنعتی یا کارواش صنعتی #واترجت صنعتی یا کارواش صنعتی  #کارواش صنعتی #کارواش صنعتی #کارواش صنعتی #کارواش صنعتی 

#واترجت آب گرم #واترجت اب سرد #واترجت آب گرم #واترجت اب سرد #واترجت آب گرم #واترجت اب سرد #واترجت آب گرم #واترجت اب سرد #واترجت آب گرم #واترجت اب سرد #واترجت آب گرم #واترجت اب سرد #واترجت آب گرم #واترجت اب سرد #واترجت آب گرم #واترجت اب سرد #واترجت آب گرم #واترجت اب سرد #واترجت آب گرم #واترجت اب سرد #واترجت آب گرم #واترجت اب سرد #واترجت آب گرم #واترجت اب سرد

الکتروموتور دستگاه واترجت صنعتی

الکتروموتور در دستگاه واتر‌جت صنعتی، کار تبدیل انرژی الکتریکی به مکانیکی را انجام می‌دهد. یک شفت از الکتروموتور خارج می‌شود و در زمان روشن بودن الکتروموتور، شروع به چرخیدن می‌کند. شفت خارج شده از الکتروموتور، بر روی پمپ کوپل می‌شود. الکتروموتور‌ها ممکن است با برق تک فاز ( ۲۲۰ ولت ) یا برق سه فاز ( ۴۰۰ ولت ) کار کنند. البته در برخی از دستگاه‌های واتر‌جت صنعتی به جای الکتروموتور از موتر بنزینی یا دیزلی استفاده شده است.

01

پمپ واترجت صنعتی یا کارواش صنعتی

پمپی که معمولاً در دستگاه واترجت صنعتی یا کارواش صنعتی به کار می‌رود، انواع مختلف دارد.یکی از پر کاربردترین پمپ‌‌ها ، پمپ پیستونی است.

تعداد پیستون‌ها معمولاً سه عدد است. پیستون‌ها به صورت شعاعی یا خطی در کنار هم قرار دارند و با گردش شفت خارج شده از الکتروموتور، پیستون‌ها که همگی توسط یک صفحه به شفت متصل هستند، به حرکت در می آیند. آب توسط پیستون‌ها تحت فشار قرار می‌گیرد و به خروجی پمپ انتقال داده می‌شود.

02

تجهیزات (گان ، نازل، شلنگ و اتصالات) دستگاه واترجت

برای کار با واتر‌جت صنعتی به یک سری ادوات شامل شلنگ فشار قوی، اتصالات، لنس، گان و نازل نیاز است.

پس از خروج آب تحت فشار، از پمپ توسط شلنگ به لنس، گان و نازل انتقال داده می‌شود و روی سطح، با فشار پاشیده می‌شود.

03

شاسی و بدنه دستگاه واترجت صنعتی یا کارواش صنعتی

تمامی متعلقات اصلی و فرعی یک دستگاه کارواش صنعتی، بر روی شاسی دستگاه نصب شده است. این تجهیزات توسط یک پوشش (بدنه) پوشیده ‌شده است.

انواع واتر‌جت

معمولی ترین دسته‌بندی انواع واتر‌جت‌ها، تقسیم آن‌ها بر ‌اساس واترجت آب گرم و واترجت آب سرد است. دستگاه واتر‌جت آب سرد، قابلیت پاشش آب تا دمای 60 درجه سانتی‌گراد را دارد و به منظور شستشو و نظافت آلودگی‌هایی مانند گرد و غبار استفاده می‌شوند. دستگاه واترجت آب گرم، به منظور شستشو و نظافت آلودگی‌های چربی و روغن مورد استفاده قرار ‌می‌گیرند. ضمن اینکه واترجت آب گرم یا کارواش‌ آب گرم قابلیت پاشش آب دربازه‌ی دمای 80 تا 155 درجه سانتی‌گراد را دارند.

 

منبع تغذیه

دستگاه واتر‌جت برای انجام عملکرد خود، نیاز به منبع تغذیه دارد. واترجت صنعتی از نظر نوع منبع تغذیه، به دو دسته دستگاه واتر‌جت برقی، دستگاه واترجت دیزلی و واترجت بنزینی تقسیم بندی می‌شود. با توجه به محیط کاری و شرایط می‌توان یکی از انواع دستگاه واتر‌جت استفاده شود. به عنوان مثال واتر‌جت برقی بیشتر در محیط‌هایی که آلودگی ناشی از سوخت فسیلی می‌تواند مشکل ساز شود و همچنین در محیط‌هایی که امکان دسترسی به پریز وجود دارد، استفاده می‌شود. در محیط‌های دیگر که دسترسی به پریز برق نداریم، از دستگاه واتر‌جت دیزلی یا واترجت بنزینی استفاده می‌شود. معمولا دستگاه‌های بنزینی به منظور استفاده در منابع سنگین کاربرد دارند.

 

 • اهمیت استفاده از دستگاه واتر‌جت

 • شستشو با واتر‌جت صنعتی یا کارواش صنعتی باعث ارتقاء هر چه بیشتر کیفیت و باعث شستشو بهینه خودرو می‌شود.
 • استفاده از دستگاه واتر‌جت مقرون به صرفه است و دیگر نیاز به هزینه کردن بابت شستشوی اتومیبل نیست.
 • بدلیل طراحی ارگونومیک واتر‌جت صنعتی یا کارواش صنعتی ، دیگر مواد شوینده و آب به هدر نمی‌رود.
 • هزینه‌های نظافتی به طرز قابل توجهی کاهش می‌‌یابد.
 • با توجه به اهمیت یا مزایایی استفاده از دستگاه واتر‌جت، مخصوصا در مکان ‌های شلوغ وآلودگی هوا، بهترین گزینه برای شستشوی اتومبیل‌ها و حتی دستگاه‌های صنعتی بزرگ و سنگین است.
 • تجهیزات نظافتی کرشا

شرکت کوشا اندیش شاهکار (کرشا) تولید کننده انواع تجهیزات نظافتی است. محصولات شرکت کرشا، کاملا تولید داخل هستند. لذا در نسبت به محصولات مشابه خارجی از قیمت کم‌تری و به صرفه بیشتری برخوردار هستند. دستگاه واترجت و کارواش صنعتی کرشا، از یک سال ضمانت و ده سال خدمات پس از فروش، برخوردار هستند. شما برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره ۷۹۴۴۷-۰۲۱ تماس حاصل، یا به سایت کرشا به نشانی www.kershagroup.com مراجعه نمایید.